Mobile menu
دوشنبه, 30 فروردين 1395 ساعت 11:35

گزارش دوره برنامه ریزی و کنترل پروژه کاربردی - فروردین 95

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گزارش دوره برنامه ریزی و کنترل پروژه کاربردی
به منظور  احترام و قدرانی از دوستانی که در بیش از یک دهه با ما همراه بودند در نظر داریم که گزارش مختصری از برگزاری دوره برنامه ریزی و کنترل پروژه فروردین ماه را  اعلام نماییم .
 در اکثر سازمان های پروژه محور دپارتمانی به نام دپارتمان برنامه  ریزی و کنترل پروژه، برنامه  ریزی و بودجه یا برنامه  ریزی طرح وجود دارد. این دپارتمان که تعامل گسترده  ای با سایر بخش های سازمان (علی  الخصوص در سازمان های پروژه محور) دارد در صورت داشتن مدیریتی اثربخش و بهره  ور می تواند نقشی کلیدی در دستیابی به اهداف سازمان ایفا نماید. حال دو پرسش اساسی این است: در این دپارتمان چه کارهایی باید انجام شوند؟ و این کارها بر اساس چه روش  هایی و چگونه باید انجام شوند؟
در این برنامه آموزشی آمیخته  ای از مباحث تئوری و عملی جهت پاسخگویی به دو پرسش فوق ارائه گردید و برنامه ریزی و کنترل یک پروژه واقعی به صورت عملی از ابتدا تا انتها تمرین و بررسی شد .


محتوای دوره
•    چارچوب و مفاهیم اولیه مدیریت پروژه
•    شرح وظایف واحد برنامه ریزی و کنترل پروژه و جایگاه آن در سازمان
•    برنامه ریزی محدوده پروژه (مروری بر مدیریت محدوده پروژه بر اساس PMBOK 2012 ، ساختار شکست کار (WBS) و نحوه تهیه آن ،   آشنایی با PWBS, FWBS, RWBS ،  روش تدوین فهرست فعالیتها)
•    برنامه ریزی زمان پروژه (مروری بر مدیریت زمان بر اساس PMBOK 2012 ، انواع روابط میان دو فعالیت ،  مفهوم شبکه و مسیر بحرانی (CPM) و نمودار گانت ، روشهای برآورد مدت زمان فعالیتها ، آشنایی با روشهای برنامه ریزی شبکه ای (CPM, PN, PERT, GERT) ، برنامه ریزی منابع پروژه (تعریف، تخصیص و تسطیح منابع)، 19 قاعده مهم در زمانبندی پروژه )
•    برنامه ریزی هزینه پروژه (مروری بر مدیریت هزینه بر اساس PMBOK 2012 ، برآورد هزینه و روشهای آن ،
•    بودجه بندی پروژه ، تعیین اوزان فیزیکی فعالیتها
•    كنترل و بهنگام كردن برنامه ها  (فرایند کنترل پروژه ، کنترل زمانی پروژه کنترل پیشرفت پروژه کنترل هزینه پروژه کنترل محدوده پروژه و مدیریت تغییرات گزارشات عملکرد گزارش روزانه ......)

این دوره طبق برنامه ریزی در تاریخ 25 الی 27 فروردین در موسسه آریانا باحضور جمعی از کارشناسان و مدیران پروژه برگزار شد که گزارش تصویری و نظر سنجی آن خدمتتان ارائه می گردد.
 

 

 

 

نظر سنجی مربوط به دوره :

خواندن 1872 دفعه

جوملا فارسی