Mobile menu
دوشنبه, 23 خرداد 1390 ساعت 09:24

دانلود اسلاید مدیریت ذینفعان پروژه

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

مدیریت ذینفعان پروژه

 

علائق و منافع افراد حقیقی و حقوقی متعددی بنا به دلایل مختلف ممکن است از اجرای یک پروژه متأثر شود و به همین دلیل اکثرأ سعی در تأثیر گذاری بر سرنوشت پروژه و بعضأ شکست آن دارند. مدیریت علائق، منافع، دیدگاهها و نقطه نظرات ذینفعان پروژه به سمتی که بیشترین تسهیل را در راستای موفقیت پروژه و کمترین ممانعت را بر سر راه اجرای آن ایجاد نمایند در ادبیات مدیریت پروژه فرایند مدیریت ذینفعان پروژه نامیده و از وظائف مدیر پروژه می باشد.

پیچیدگی فرایند شناسایی و مدیریت ارتباطات ذینفعان پروژه و کاهش علاقه ذینفعان به حمایت و پشتیبانی از پروژه ها از جمله عوامل شکست پروژه هاست ایده اصلی برای بهبود روابط ذینفعان در مدیریت ریسک مدیریت ارتباطات و رهبری پروژه بوده و شناسایی، تجزیه و تحلیل و مدیریت ذینفعان پروژه، اساس اولیه متدولوژی های مدیریت ذینفعان است.

این فرآیندها معمولا به گام‌های ذیل شکسته می‌شود :

  • شناسایی ذینفعان
  • اولویت‌بندی و گروه‌بندی ذینفعان
  • شنایایی اثرات ذینفعان
  • شناسایی ارتباطات بین ذینفعان
  • مشخص کردن استراتژی مدیریت ذینفعان

آقایان مهندس مزدک عبایی و مهندس کیافر با هدف بازنمودن این مبحث در کشور به مطالعه ادبیات مدیریت ذینفعان پروژه و ارائه مدل تئوریکی برای این موضوع در ششمین کنفرانس بین المللی مئیریت پروژه پرداخته و سپس مدل مذکور در راستای ارزیابی نحوه اعمال مدیریت ذینفعان در پروژه ها را ارائه نمودند.

برای دانلود اسلاید ارایه شده در این خصوص کلیک کنید...

خواندن 10902 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 مرداد 1392 ساعت 11:19

جوملا فارسی