Mobile menu
شنبه, 02 فروردين 773 ساعت 00:00

رموز تشخیص جواب صحیح نهایی در آزمون PMP

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نویسنده :  Cornelius Fichtner, PMP
مترجم: معصومه قوامی ، مدیر تور PMP آریانا

 به منظور آمادگی برای کسب مدرک PMP ، شما راهنمای PMBOK را به همراه  منابع مطالعاتی اضافی بسیاری مطالعه کرده اید و احتمالا به این نتیجه رسیده اید که درک جامعی از تئوریها ی مدیریت پروژه و کاربرد های آن دارید پس تصمیم می گیرید تا در خصوص تعیین زمان آزمون PMP اقدام نمایید.


شاید مهمترین  سئوالی که در این زمینه برایتان مطرح باشد آنست که چگونه می توانید در هنگام حضور در آزمون PMP اطمینان حاصل نمایید که آیا قادر به شناسایی بهترین پاسخ از میان گزینه های موجد برای هر سوال هستید یا خیر؟

آزمون PMP شامل 200 سئوال است که باید در مدت 4 ساعت به آنها پاسخ داده شود. زمانیکه به نظر شما بیش از یک جواب صحیح وجود دارد باید سناریویی مرتبط با جوابها بوجود آورید که اینکار به شما در جهت انتخاب جواب صحیح کمک خواهد کرد.به خاطر بسپارید که تجربیات شخصی شما و یا سایر آموزشهای متفرقه در زمینه مدیریت پروژه نبایستی برایتان اهمیتی داشته باشد بلکه جوابگویی به سئوالات باید صرفاٌ بر اساس محتویات راهنمای  PMBOK باشد.

در زیر به بیان چندین راهکار در خصوص انتخاب بهترین جواب در آزمون خواهیم پرداخت.

1-بعد از خواندن سئوال و پیش از ملاحظه جوابها،جواب صحیح را در ذهن خود مرور نمایید. ممکن است شما جواب درست را بدون دیدن چهار گزینه بدانید. در اینصورت به دیدن جزئیات 4 جواب  که ممکن است باعث گیج شدن شما شود نیازی نیست.

2-اگر جواب را نتوانستید مستقیما حدس بزنید حتما تمام 4 گزینه را با دقت در جزئیات سوال و تمام پاسخ ها ، پیش از انتخاب جواب نهایی خود بخوانید درک سوال به شکل کامل نیمی از پاسخ است.

3-سئوالاتی را پاسخ آنرا می دانید جواب دهید و برای  سئوالاتی که پاسخ آن را نمی دانید و دشوارتر هستند از امکان مارک نرم افزار استفاده کنید تا بعدا بازگردید ودر انتهای آزمون خود بتوانید  زمان باقیمانده را برای سئوالات از قلم افتاده که مارک نموده اید صرف نمایید.

4- در پاسخ به سوالات ابتدا جوابهای غلط را حذف کنید .زمانی  هست که می توانید یک یا دو گزینه را کاملا حذف کنید و اینکار پاسخ به سئوال را آسانتر می کند.

5-جوابهایی که شامل کلماتی مانند همیشه،همه،هر،هرگز،هیچ کدام و فقط هستند شاید به نظر مناسب برسند اما خطرناکند چرا که می توانند شامل استثنائات شوند. مطمئن شوید که طبیعت محدودکننده این قیدها را در نظر گرفته اید.

6-از انتخاب پاسخ هایی که با اصطلاحات و ترمینولوژی راهنمای PMBOK مطابقت ندارد خودداری نمایید. چرا که احتمال غلط بودن این پاسخ ها بسیار زیاد است

7-زمانیکه به نظر شما دو جواب صحیح وجود دارد ،  تفاوتهای آنها را هرچند کوچک مقایسه نمایید.

8-باز هم تاکید می کنیم منطقی ترین جواب مورد نظر خود را که بیشتر به مفاهیم و مبنای راهنمای PMBOK نزدیک است را انتخاب کنید.

9-سوالی را بی پاسخ نگذارید. تمامی سئوالات را ولو آنکه در نهایت حدس بزنید پاسخ دهید. مطمئن شوید جواب تمامی 200 سئوال را داده اید زیرا برای جواب های نادرست نمره منفی وجود ندارد.با اینکار 25درصد احتمال دارد جواب  شما صحیح باشد.

10-برای سئوالات محاسباتی که روش محاسبه آنها را می دانید ابتدا فارغ از جوابها خودتان عملیات محاسبه را انجام دهید سپس به جوابها رجوع نمایید.

11-در خصوص سئوالات محاسباتی که برای شما آشنا نیستند و مشکل هستند برای تعیین جواب صحیح از گزینه ها استفاده نمایید.

12-در بررسی مجدد جوابها فقط جوابی را که دلیل خوبی برای تغییر آن دارید عوض کنید. یطور کلی همیشه اولین جواب بهترین است پس فقط زمانیکه مطمئن بودید و یا در متن سئوال سرنخی برای انتخاب جواب دیگر پیدا کردید جواب خود را تغییر دهید.

به یاد داشته باشید که آزمونPMP بر اساس راهنمای PMBOK می باشد و این وظیفه شماست که بهترین جواب را بر این اساس انتخاب نمایید. بهترین روش برای یادگیری راهکارهای فوق حضور در کلاسهای تخصصی آمادگی آزمون PMP و تمرین  امتحان قبل از آزمون اصلی است. استفاده از آزمون های شبیه سازی شده موسسات مشاور، شما را با چنین تجاربی آشنا خواهد کرد.

مرجع : سایت http://www.arraspeople.co.uk
    
Click here to Reply, Reply to all, or Forward

خواندن 2898 دفعه

برخی از پی ام پی شدگان در موسسه آریانا 

جوملا فارسی