Mobile menu
چهارشنبه, 12 شهریور 1393 ساعت 11:17

تجربیات مهندس شیرازی - Prince2

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مصاحبه با مهندس شیرازی درخصوص تجربیات اخذ گواهینامه PRINCE2
چهارمین دوره آموزش درون سازمانی PRINCE 2  در شیراز و شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی این شهر در خرداد 93 برگزار شد که از میان افراد متعدد این شرکت با مهندس شیرازی مدیر PMO این شرکت در ارتباط با تجربیات خود در اخذ این گواهینامه معتبر مصاحبه ای صورت داده ایم که ذیلا ملاحظه می فرمایید


جناب آقای مهندس ضمن معرفی خود آخرین سوابق و مسوولیت های اجرائی جنابعالی چه بوده است؟
اینجانب محمد رحیم رادشیرازی با 22 سال سابقه کار در پروژه های عمرانی و صنعتی کشور با مدرک مهندسی برق از دانشگاه شیراز می باشم و افتخار این را داشته ام که در بسیاری از پروژه های حوزه نفت و پتروشیمی به عنوان کارشناس و مدیر پروژه همکاری داشته باشم. از آخرین مسئولیت ها می توان به مدیر پروژه اوره سوم پتروشیمی شیراز و مدیر PMO شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی – مدیر طرح (MC) پروژه GPP پالایشگاه اصفهان – مدیر سایت پروژه فاز یک پالایشگاه آبادان و ... نام برد.

انگیزه اصلی شما برای اخذ گواهینامه PRINCE 2چه بود؟
با توجه به استقرار سیستم جامع دفتر مدیریت پروژه در شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی یکی از اساسی ترین کارهای انجام شده در واحد  PMO تدوین کامل متدولوژی مدیریت پروژه می باشد که با استفاده از تجربیات مدیران ارشد شرکت و مشاوران محترم انجام گردید ، در این زمینه تطابق تدوین متدولوژی انجام شده در شرکت با متدولوژی های مطرح جهانی باعث گردید که مطالعات گسترده ای توسط تیم PMO  بر روی PRINCE2 صورت پذیرد و این مهم انگیزه ای شد تا اخذ مدرک PRINCE2 نیز در دستور کار نفرات ما قرار گیرد که خوشبختانه در آزمون برگزار شده اینجانب به همراه 4 کارشناس دیگر شرکت موفق به اخذ مدرک مربوطه شدیم .

فرایند آمادگی جنابعالی برای موفقیت در آزمون نهائی چه بود و در جه تاریخی موفق به اخذ گواهینامه  حرفه ای مدیریت پروژه شدید؟
پس از اینکه اصول و قواعد PRINCE2 را به عنوان یک متدولوژی مطرح در حوزه مدیریت پروژه در نگارش متدولوژی و مدارک تهیه شده در واحد PMO سازمان به طور مفهومی و کاربردی مطالعه و آنهارا به کار بستیم و هم چنین حضور در دوره های آمادگی آزمون که توسط موسسه  محترم آریانا به مدت 3 روز در دفتر شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی در شیراز برگزار گردید،  باعث شد که کل مطالب به صورت اصولی مرور شوند و کاربرد این مفاهیم را به صورت عملی در دوره آموزشی یک بار دیگر تجربه نماییم و در اینجا بایستی از زحمات و پیگیری های آریانا چه در معرفی مدرس و استاد مبرز که با فن بیانی قوی و تجربه فراوان در امر آموزش یاور ما بودند و چه در خصوص دراختیار گذاردن منابع آموزشی و برگزاری آزمون به شکل حرفه ای زحمت کشیدند تشکر ویژه به عمل آورم.

چه برنامه ای را بعد از دریافت این گواهینامه دنبال می کنید؟
نیاز به استمرار و گسترش متدولوژی های ارائه شده در سازمان و پیگیری استفاده از آخرین مفاهیم در سطح جهانی مدیریت پروژه ،  شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی را برآن میدارد که به دنبال به روز رسانی خود در این  مقوله باشد و اخذ مدرک سطح پیشرفته  Prince2 Practitioner جزو اولویتهای کاری اینجانب می باشد .

چه توصیه هایی برای سایر علاقمندان برای کسب آمادگی برای موفقیت در آزمون نهایی دارید؟
هر فرد جهت کسب آمادگی و موفقیت در آزمون Prince2 دو رکن اساسی را بایستی  مدنظر قرار دهد :
اول :  مطالعه دقیق و مفهومی کتاب PRINCE  2  که بی شک یکی از کتابهای مفید وکاربردی جهت تمامی مدیران پروژه ها و مدیران بخش ها می باشد.
دوم: حضور در دوره های آمادگی آزمون ، تا با استفاده از انتقال تجربیات اساتید مربوطه در این حوزه نکات کلیدی و اساسی کتاب به صورت اصولی مرور شوند.
                                

خواندن 2528 دفعه

جوملا فارسی