Mobile menu
سه شنبه, 21 بهمن 1393 ساعت 14:48

درس آموخته های خانم مهندس قاسمی زاده

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مصاحبه با سرکار خانم مهندس قاسمی زاده درخصوص درس آموخته های اخذ گواهینامه PMP

1) خواهشمندیم ضمن معرفی خود آخرین سوابق و مسوولیت های اجرائی جنابعالی چه بوده است؟

 اکرم قاسمی زاده فارق التحصیل رشته مهندسی عمران هستم، در مجموع حدود سیزده سال در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه و متره برآورد در ایران و کنترل کیفیت و کنترل پروژه پروژه های ساختمانی در کانادا کار کرده ام و در حال حاضر به عنوان کارشناس کنترل پروژه یک شرکت طرح و ساخت کانادایی مشقول به کار هستم.

2) انگیزه اصلی جنابعالی برای اخذ گواهینامه PMP چه بود؟

 

اینجا در کانادا در استخدام رشته های مهندسی بیشتر از میزان تحصیلات دانشگاهی، مهارت و اسکیل ها رو اولویت بررسی قرار می دهند. داشتن پی ام پی چون مدرک شناخته شده ای است که سازمان صادر کننده اش را معتبر می دانند یک مجوز محکم تایید مدارک تحصیلی و سوابق کاری برای شروع کار در آمریکای شمالی است. مهندسانی که کار طراحی انجام می دهند اجبارا باید PENG باشند و برای مهندسانی که جویای کار مهندسی در هر پوزیشن غیر از طراح هستند داشتن PMP اگرچه یک الزام نیست ولی به دلیل اینکه به مقدار قابل توجهی اطمینان کارفرمایان رو به مهارت ها جلب می کند درصد احتمال دعوت به مصاحبه و موفقیت در کارگرفتن و اعتماد به نفس رو بالا می برد.

 

3)فرایند آمادگی جنابعالی برای موفقیت در آزمون نهائی چه مراحلی بود و در چه تاریخی موفق به اخذ گواهینامه حرفه ای مدیریت پروژه شدید؟

 من حدود دو سال قبل، زمانی که عازم کانادا بودم با توصیه دوستانی خارج از کشور تصمیم به شرکت در امتحان گرفتم و در دوره های آشنایی مقدماتی و دوره آمادگی آزمون موسسه مدیریت پروژه آریانا شرکت کدم ویرایش 2008 استاندارد، اگرچه کیفیت کلاسهای آریانا بسیار عالی بودند ولی من بدلیل اشتغالات اصلی ام بلافاصله بعد از اتمام کلاسهای آریانا در آزمون نهایی PMP شرکت نکردم. بعد از اتمام دوره های آریانا آموزش را با تست زدن ادامه دادم یعنی آموزش مطالب و نکات رو قبل از خواندن متن استاندارد با استفاده از تستهای تفکیکی هر فصل انجام دادم و به دلیل اینکه تستها بسیار استاندارد و تعداد کافی بودند برای من یک نوع آموزش نحوه مطالعه متن استاندارد بودند. در پایان، با کمک آزمونهای شبیه سازی توانستم نقاط ضعفم رو در فصول مختلف شناسایی کنم و به تقویتشون بپردازم. تا اینکه بالاخره 22 ژانویه امسال در امتحان شرکت کردم و قبول شدم.

 

4) نوع سوالات آزمون چگونه بود ؟ چه مواردی بیشتر و چه مواریدی کمتر در آزمون جنابعالی به چشم می خورد؟

 

امتحان نهایی بسیار نزدیک به آزمونهای شبیه سازی شده آریانا بود وبا توجه به کار کردن بر روی آزمونها هیچ مورد جدید دور از انتظاری در آزمون نداشتم.

5) چه برنامه ای را بعد از دریافت این گواهینامه دنبال می کنید؟

 

دوست دارم مدرک PMI-SP رو هم بگیرم و همین طور پریماورای پیشرفته رو از Oracle مدرک بگیرم.

 

6) چه توصیه هایی برای سایر علاقمندان برای کسب آمادگی برای موفقیت در آزمون نهایی دارید؟

 

چون حجم مطالب زیاد و گسترده است پیدا کردن رفرنس معتبر آموزشی که خط و مشی درست برای آمادگی آزمون توی کمترین زمان رو بدهد خیلی اهمیت دارد، آریانا از نظر من موسسه معتبری بود که با اطینان مطالب آمورشی و جزواتش تنها رفرنس آموزشی من بودند و مجبور نشدم هیچ کتاب کمک آموزشی دیگری رو مطالعه کنم یا جایی دنبال نمونه تسهتای کامل تری بگردم . نکته ی مهم دیگر اینکه پیشنیاز شروع پروسه آمادگی آزمون داشتن حداقل مهارت های مورد نیاز زبان انگلیسی در سطح متوسط است که حتما باید در شروع پروسه در نظر گرفته شود.

خواندن 1591 دفعه

جوملا فارسی